Yükleniyor

1 yolcu, Ekonomi
Tek Seferde En Fazla 9 Yolcu için Bilet Alabilirsiniz

1 yolcu
Tek seferde en fazla 7 yolcu için işlem yapabilirsiniz

1 Araç
Lütfen sürücü harici seçim yapınız

Mersin Otobüs Bileti

Mersin Otobüs Bileti
Mersin Otobüs Biletleri
  • Akdeniz bölgesinin turistler tarafından en çok tercih edilen illerinden biri de Mersin’dir. Mersin, tarihi değerleri kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir kenttir. Yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında, tarihinin Cilalı Taş Devri’ne ve Bakır dönemine kadar uzandığı görülmüştür. Kaynaklarda yer alan bilgilere göre şehrin geçmiş dönemlerdeki adı Kizzuvatna olup bu ad Hitit devrinde Kue, klasik devirde de Kilikya olarak değiştirilmiştir. Kentin liman bölgesi olmasından dolayı çok farklı medeniyetler kenti ele geçirmek istemiş ve farklı dönemlerde farklı uygarlıklar kente hakim olmuşlardır. Hitiler, Asurlar, Persler, Yunanlar, Roma ve Bizanslıların eline geçtikten sonra son olarak Ramazanoğulları tarafından kent ele geçirilmiş, bu dönemden sonra Selçuklar ve Osmanlı egemenliği altında kalarak günümüze kadar gelmiştir. Günümüz Mersin’ine baktığımızda ise modern yüzünün çok fazlasıyla ön plana çıktığını görebiliyoruz. Karayolu taşımacılığı alanında yapılan çalışmalar, Mersin Otogarı ve diğer ayrıcalıklar sayesinde yolculuk daha rahat hale getirilmiştir. Bu da haliyle Mersin otobüs bileti satışlarının yükselmesini sağlamıştır.

    Teknoloji dünyasına uyumlu bir şekilde hizmet veren otobüs firmaları ile Mersin yolculuğunun oldukça keyifli geçeceğini bildirmek istiyoruz. Sitemizde bu alanda verdiğimiz hizmetleri değerlendirerek Mersin otobüs bileti rezervasyonu yaptırabilir, seyahatinizin keyifli ve bir o kadar da uygun fiyatlarla geçmesini sağlayabilirsiniz. Çeşitli yerel ve ulusal firmaların günlük olarak sefer düzenledikleri Mersin’e ulaşmanın en uygun fiyatlarını yakalamak için sitemizden Mersin otobüs bileti fiyatları karşılaştırma özelliğini kullanabilirsiniz.

    Akdeniz’in güzel yönlerini farklı bir bakış açısıyla değerlendirmek isteyenlere özel hizmetlerin sunulduğu sitemizden Mersin otobüs biletirezervasyonu yaptırarak beklediğinizden çok daha rahat yolculuk yapmanın keyfine varabilirsiniz. Kolay ulaşım, rahat yolculuk ve daha fazlasını arayanlara özel olarak verdiğimiz hizmetlerimizi değerlendirerek yolculuğunuzun kaliteli bir hale gelmesini sağlayacaksınız.