Yükleniyor

1 yolcu, Ekonomi
Tek Seferde En Fazla 9 Yolcu için Bilet Alabilirsiniz

1 yolcu
Tek seferde en fazla 7 yolcu için işlem yapabilirsiniz

1 Araç
Lütfen sürücü harici seçim yapınız

Ankara - Bursa Otobüs Bileti

 Otobüs Bileti

En ucuz Ankara - Bursa Otobüs Seferleri

Hata!

Aradığınız kriterlere ait sonuç bulunamadı

Önce Cinsiyet Seçmelisiniz

Bu koltuğa sadece Bayan Yolcular binebilir
Bu koltuğa sadece Bay Yolcular binebilir
Tek Seferde En Fazla 5 Adet Koltuk Satın Alabilirsiniz
Ankara - Bursa Otobüs Biletleri
 • Seçmiş olduğunuz Ankara Bursa güzergahı için en ucuz Ankara Bursa otobüs bileti fiyatı 35,00TL'den başlamaktadır.

  Ankara Bursa arası mesafe ortalama 382 kilometredir.

  Ankara Bursa arası ortalama 4 saat 39 dakika sürmektedir.

  Ankara Bursa güzergahında günlük ortalama 29 otobüs firması sefer düzenlemektedir. Bu güzergahtaki otobüs firmaları günlük ortalama 24 sefer düzenlemektedir. 

  En ucuz Ankara Bursa otobüs biletleri Onlineotogar.com'da! Sİtemiz üzerinden Ankara Bursa Otobüs biletlerini sorgulatabilir ve firmalar arasında karşılaştırma yapıp en ucuz Ankara Bursa otobüs biletini alabilirsiniz.  

  Zamanın su gibi akıp gittiği ve değişimin, mekanlara geride bıraktıklarını unutma fırsatı vermediği Bursa'da, gönlümüz bir ipek fular gibi uçar gider. Uludağ'a sırtını dayayıp, Marmara Denizini körfeziyle kendine çeken Bursa, ünlü ovası, gölleri, termal kaynakları, tarihi değerleri ve üretim gücüyle Türkiye'nin dördüncü büyük şehridir. 

  Milattan önce 185 tarihinde kurulan Bursa, Roma ve Bizans devletlerine ev sahipliği yaptı.1326 yılında Sultan Orhan tarfından fethedilen Bursa,Osmanlıya, beylikten devlete ve imparatorluğa giden yolu açtı. 

  Osman Gazi'nin hasta yatağındaki arzusuyla Bursa'yı fetheden ordu Orhangazi, Osmanlı'nın ilk şehit sultanı Birinci Murat, Osmanlı devrini kuran Rumeli Fatihi Yıldırım Bayezit, Fetret devrinden çıkışı sağlayan Çelebi Mehmet, İstanbul'u fethederek bir çağ kapatıp yeni bir çağ açan Fatih Sulatan Mehmet'in babsı İkinci Murat'ın ebedi uykuda olduğu bu şehir, ihtişamını her döneme taşıdı. 

  Bağımsızlığı tehdit edildiğinde Bursa, kahramanlık destanları yazdı. Kurtuluş savaşını bitiren antlaşma olan Mudanya Mütareke binası Bursa ilimizde bulunmaktadır. 

  Dünyanın en hızlı gelişen kentleri arasında ilk 100'e giren Bursa sahip olduğu değerleri ve kültürü gelecek nesillere olduğu gibi aktaran nadide şehirlerden biridir. Kentin 700 yıllık tarihine uludağ'daki İnköy çınarı şahittir.

  1453 kadar Osmanlı Devletinin başkentliğini yapan Bursa, burada yetişip büyüyen sultan ve paşalar şehrin muhtelif yerlerine kendi adlarını taşıyan külliyeler inşa ettiler. Sultan Bayezıt'ın şehrin doğusunda yaptığı Yıldırım Külliyesi bilim merkeziydi. Halen sağlık hizmeti veren külliyede  Osmanlı'nın ilk hastahanesi bulunmakta tıp öğrenimi yapılmakta idi. İslam dininde beşinci makam olarak anılan Bursa Ulu Cami şehrin tam ortasında mağrur ve ihtişamlı görünümüyle zamana meydan okuyor.Ulu Caminin mimberinde tespit edilen güneş gezegenlerine ait motifler ve simgeler dikkatleri üzerinde toplar.

  Bursa her adım başında rastlanılan bir Osmanlı eseri ile her anınız bu topraklarda yaşamış olan bu ulu devletin hatıralarıyla geçer. bunu yanında yemyeşil manzaralarıyla, ovasıyla ve havasıyla Bursa dünyadaki cennet mekanlardan birisidir. 

  Doğal güzellikleri ile beraber gelişen modern sanayisi ile de sık sık gündeme gelmektedir. Bursa otomotiv sanayisinin en büyük ve en önemli merkezidir. Türkiye'nin otomotiv sözcülüğünü görevini tüm ihtaşamıyla taşıyıp emin adımlarla yerli sanayiye doğru gidilmektedir.

  Ankara Bursa otobüs bileti fiyatları için Onlineotogar.com'dan sorgulama yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden en ucuz Ankara Bursa otobüs bileti için sorgulama yapabilir, firmalar arasından size en uygun olanı seçebilir, dilediğiniz koltuk seçimini yapıp biletinizi satın alabilirsiniz.   

Ankara Hakkında
 • Nüfus: 5,045,083

  Yüzölçümü: 25.401,94 km²

  Plaka: 06

  Telefon kodu: (312)

  Otogar: Ankara Otogarı

Bursa Hakkında
 • Nüfus: 2,740,970

  Yüzölçümü: 10.886,38 km²

  Plaka: 16

  Telefon kodu: (224)

  Otogar: Bursa Otogarı

Bilet Sorgulama
Ankara - Bursa Haritası