Yükleniyor

1 yolcu, Ekonomi
Tek Seferde En Fazla 9 Yolcu için Bilet Alabilirsiniz

1 yolcu
Tek seferde en fazla 7 yolcu için işlem yapabilirsiniz

1 Araç
Lütfen sürücü harici seçim yapınız

Ankara - İstanbul Otobüs Bileti

 Otobüs Bileti

En ucuz Ankara - İstanbul Otobüs Seferleri

Hata!

Aradığınız kriterlere ait sonuç bulunamadı

Önce Cinsiyet Seçmelisiniz

Bu koltuğa sadece Bayan Yolcular binebilir
Bu koltuğa sadece Bay Yolcular binebilir
Tek Seferde En Fazla 5 Adet Koltuk Satın Alabilirsiniz
Ankara - İstanbul Otobüs Biletleri
 •    ▽ Seçmiş olduğunuz güzergahtaki en ucuz otobüs bilet fiyatı: 35,00 TL'den başlamaktadır.

     ︻ Ankara İstanbul arası ortalama mesafe: 454 kilometre'dir. 

     ⌚ Ankara İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama: 6 saat 27 dakika sürmektedir.

     ⚑ Ankara İstanbul arası sefer düzenleyen otobüs firması sayısı ortalama: 31'dir. Bu 31 firma, Ankara İstanbul arasında günlük ortalama: 89 sefer düzenlemktedir.

  ◙ Bu güzergahtaki en uygun Ankara İstanbul otobüs bileti fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz.

  Ankara İstanbul otobüs biletinizi en ucuz fiyatları ile onlineotogar.com'da bulabilirsiniz. Kredi kartınızla veya banka kartınızla sitemiz üzerinden online Ankara İstanbul otobüs biletinizi dilediğiniz firmadan satın alabilirsiniz.

  İstanbul Bilmeniz Gereken Bilgiler

  İstanbul her tarafıyla tarih kokan bir şehirdir. Bizans ve Osmalı İmparatorluklarına başkentlik yapmış olan İstanbul, sahip olduğu tarihi yapıtlarıyla, bu medeniyetlere ait mimari sanat anlayışlarını, yaşam tarzlarını ve dini inançları hakkında bize kaynaklık etmektedirler. Her bir motif ve kabartmanın bir anlayışı ve bir manayı sembolize ederken, taş işçiliği ve mimari ustalıklarıyla da kendisine hayran bırakıyor. 

  İstanbul tarih boyunca bütün güzellikleriyle bir cazibe merkezi olurken, her devletin rüyasını ve hayallerini süslemiş ve birçok devlet tarafından elde edilmeye çalışılmıştır. İstanbul tarihin her döneminde güç ve ihtişamın sembolü olmuştur. 

  Bu tarihi yarımada da neredesye her köşe başında bir medeniyete ait mimari bir yapı veya o medeniyetin izlerini taşıyan tarihi bir eser ile kaşılaşmanız mümkündür. Hatta denilebilir ki İstanbul'un bir sokağında bile yürümek onlarca medeniyetin izlerine şahitlik edip, o tarihe ait yaşam tarzını ve sanat anlayışını bu eserlerde görmek mümkündür.

  İstanbul tarih boyunca neredeyse her şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Bir şair istanbul'u tanımlarken şiirinde şu ifadelere yer vermiştir."İstanbul benim canım, Vatanım da vatanım" şeklinde İstanbul'a olan hissiyatını dile getirmiştir. 

  İstanbul sadece tarihi eserleriyle değil benzersiz manzarasıyla, yedi tepesiyle, boğazıyla, çamlıca tepesiyle, adalarıyla ve daha nice güzellikleriyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.  

  İstanbul denince sembol olarak aklımıza gelen ve İstanbul için sembolleşen birçok tarihi yapıt vardır.

  İstanbul'un Tarihi Mekanları & Gezilecek Yerler

  Ayasofya Cami: Ayasofya Camisi İstanbul Fatih tarafından fethedilmeden evvel kilise olarak kullanılıyordu. Ve bu kilise Bizanslıların en büyük ve en ihtişamlı kilisesi konumundaydı. Bizans Kralı Justinyen tarafından 532 yılında yapımına başlanılıp 537 yılında bitirilmiştir. Bizans İmparatorluğunun en parlak dönemlerinden biri olan bu dönem aynı zamanda Ortadoksların bin yıldan ziyade merkezliğini icra etmiştir.

  Osmanlı Devletinin yükseliş dönemi padişahlarından olan Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen İstanbul, beraberinde Bizans İmparatorluğuna son vermiş ve Ayasofya'yı camiye çevirerek ilk cuma namazını burada icra etmiştir. 

  Daha sonra Ayasofya Cami, Cumhuriyet döneminde müzeye çevrilmiştir ve hala müze olarak kullanılmaktadır. 

  Topkapı Sarayı: Osmanlı Devletinin yaklaşık olarak 600 sene idare edildiği merkezdir. Hala eskisi gibi tüm ihtişamıyla yakata olup müze olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Osmanlı Devlet yapısını ve anlayışının izlerini canlı olarak bugünümüze taşımış olan nadide bir şaheserdir. 

  Kız Kulesi: İstanbul boğazının hemen girişinde ve kayalık üzerine inşa edilmiş nadide bir eserdir. İstanbul boğazına giren gemilere yol gösterme rehberlik etme gibi vazifeler üstlenmiş olan Kız kulesi fenerler ile gemi kaptanlarına rotayı belirliyordu. Günümüzde ise turizm amacı ile resturant ve izleme amacı ile kullanılmaktadır.

  İstanbul'un diğer başlıca tarihi eserleri; Beyazıt Kulesi, Burmalı Sütun, Çemberlitaş, Burmalı Mescit, At Meydanı(Hipodrom), Ayrılık Çeşmesi, Bosnalı Gazi İbrahim Paşa Türbesi, Yerebatan Sarnıcı, Eminönü Cami, Taksim Meydanı, Sultanahmet Cami, Galata Kulesi, Topkapı, Anadolu ve Rumeli Hisarı, Şemsi Ahmet Paşa Cami, Gülhane Parkı gibi daha sayamadığımız birçok tarihi yapıt ziyaretçilerini beklemektedir.

  Bu masal şehrine bir otobüs bileti kadar yakınsınız. Onlineotogar.com üzerinden en uygun Ankara İstanbul otobüs biletlerini bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey sitemiz üzerinden Ankara İstanbul Otobüs biletlerini sorgulama ve satın alma işlemi olacaktır. İyi yolculuklar dileriz.

Ankara Hakkında
 • Nüfus: 5,045,083

  Yüzölçümü: 25.401,94 km²

  Plaka: 06

  Telefon kodu: (312)

  Otogar: Ankara Otogarı

İstanbul Hakkında
 • Nüfus: 14,160,467

  Yüzölçümü: 5.315,33 km²

  Plaka: 34

  Telefon kodu: Avrupa Yakası (212) - Anadolu Yakası (216)

  Otogar: Esenler Otogarı

Bilet Sorgulama
Ankara - İstanbul Haritası