Yükleniyor

1 yolcu, Ekonomi
Tek Seferde En Fazla 9 Yolcu için Bilet Alabilirsiniz

1 yolcu
Tek seferde en fazla 7 yolcu için işlem yapabilirsiniz

1 Araç
Lütfen sürücü harici seçim yapınız

İstanbul - Bursa Otobüs Bileti

 Otobüs Bileti

En ucuz İstanbul - Bursa Otobüs Seferleri

Hata!

Aradığınız kriterlere ait sonuç bulunamadı

Önce Cinsiyet Seçmelisiniz

Bu koltuğa sadece Bayan Yolcular binebilir
Bu koltuğa sadece Bay Yolcular binebilir
Tek Seferde En Fazla 5 Adet Koltuk Satın Alabilirsiniz
İstanbul - Bursa Otobüs Biletleri
 •     Seçtiğiniz güzergah için en ucuz otobüs bileti fiyatı: 30.00 TL'den başlamaktadır.

      İstanbul Bursa arası kat edeceğiniz mesafe: 243 kilometre'dir. 

      Seyahat edeceğiniz güzergah ortalama: 2 saat 58 dakika sürecektir.

      Bu güzergahta günde: 8 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul'dan Bursa'ya giden firmalar ortalama: 40 sefer düzenlemektedir.

      Bu güzergahtaki en uygun İstanbul İzmir otobüs bileti fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz.


  İstanbul Bursa otobüs bileti mi arıyorsunuz? İstanbul Bursa otobüs firmaları ve fiyatları sitemizde! 

  Türkiye'nin nüfus bakımından en büyük şehri olan İstanbul'dan, Bursa'ya en ucuz otobüs bileti aramalarınızı sitemizden yapabilirsiniz. Onlineotogar.com adresinden her zaman firmaların en ucuz ve indirimli biletlerini bulabilir, anlaşılır ve kolay arayüzü sayesinde biletinizi bir kaç adımda hızlıca alabilirsiniz.


  İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Bir dönem Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapan Bursa, bir çok tarihi esere ev sahipliği yapmıştır. Bursa'nın simgesi halinde olan Ulu Camii ve Yeşil Türbe görmeniz gereken yerlerden biridir. İpek yolu üzerinde bulunan Bursa'da pek çok han bulunmaktadır. Hanlar, eski dönemlerde tüccarların konaklaması ve ticaret yapabilmeleri için önemli olan yerlerdendir. 

  Türk-İslam Eserleri Müzesi Yeşil Medrese, 1972 yılında düzenlemeye girmiş olup 1975 yılında Türk-İslam Eserleri Müzesi olarak hizmete girmiştir. İznil çini kase ve tabaklarının bulunduğu girişteki salonun yanı sıra yandaki iki hücrede hayali olan küçük Ali'nin Karagöz-Hacivat takımları bulunmaktadır. Ayrıca derslikte ise etnografik eserler sergileniyor. 

  Atatürk Müzesi, Atatürk'ün Bursa'yı ziyaretin de kaldığı ev 1973 yılında müze olarak hizmete sunuldu. 20. yy. sivil mimari örneklerinden olan bu ahşap ev, Atatürk'ün fotoğrafları ile sergilenmektedir. 

  Bursa, kutlama ve şenlik günlerinin yoğun olarak yaşandığı bir şehirdir. Öneml olanları şu şekilde sıralayabiliriz; Uludağ kış festivalı, İpek böceği ve koza günü, Bursa halk oyunları festivali ve Bursa milli fuarı olarak sıralanmaktadır. 

  Bademlibahçe Kaplıca, Çekirge ile merkez arasındadır. Burada sıcaklığı değişen (53-89°C) 7 kaynak vardır. Böbrek, Romatizma, Safra yollarının ağrılı hastalıkları ile kadın rahatsızlıklarına karşı şifa sağlamaktadır. Türk mutfağında Bursa'nın önemli bir yeri vardır. Kendisine özgü yemeklerin başında, iskender kebabı, düğün çorbası, etli erik ve gülvaraktır. Ayrıca şekerlemelerden ise kestane şekeri ünlüdür.


  Nasıl Bilet Alırım?

  En ucuz İstanbul Bursa otobüs bileti satın almak için sitemizin üst kısmında bulunan bilet sorgulama alanına gerekli bilgileri girneniz ardından bileti ara butonuna basmanız yeterli olacaktır.

  Karşınıza çıkan tek ekran üzerinden dilediğiniz otobüs firmasını ve biletini seçmek için yan tarafta bulunan "Seç" butonuna basmanız ile birlikte bilet alma işleminiz başlayacaktır. Dilediğiniz koltuk seçimini yapın ve ardından kredi kartı veya banka kartınız ile online olarak biletinize sahip olun!

  İstanbul'dan Bursa'ya seyahat edeceğiniz otobüs firması hakkında yorum ve değerlendirmeleri sitemiz üzerinden görebilirsiniz. Dilerseniz seyahatiniz esnasında dahi sizde yorum ve değerlendirmede bulunabilirsiniz.

  En ucuz otobüs bileti ve kaliteli firmalar onlineotogar.com'da! Dönüş bileti için sitemiz üzerinden Bursa İstanbul otobüs bileti alabilirsiniz.  

İstanbul Hakkında
 • Nüfus: 14,160,467

  Yüzölçümü: 5.315,33 km²

  Plaka: 34

  Telefon kodu: Avrupa Yakası (212) - Anadolu Yakası (216)

  Otogar: Harem otogarı, Esenler otogarı, Alibeyköy otogarı.

Bursa Hakkında
 • Nüfus: 2,740,970

  Yüzölçümü: 10.886,38 km²

  Plaka: 16

  Telefon kodu: (224)

  Otogar: Bursa Otogarı

Bilet Sorgulama
İstanbul - Bursa Haritası