Yükleniyor

Ankara Uçak Bileti

Ankara Otobüs Bileti

En ucuz Ankara

Ankara Uçak Biletleri

Ankara; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Atatürk'ün mezarının bulundu Anıtkabir, şehrin Anıttepe mezarında bulunmaktadır. Anıtkabir ziyaretiniz sonrası'nda şehrin simgesi halinde olan Kocatepe Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. Ankara'

Esenboğa Havaalanı; 1955 yılında hizmete giren havaalanı, hizmete girmeden önce şehre askeri ve sivil uçuşlar Güvercinlik havaalından yapılmaktaydı. Zaman içerisinde terminal ve pislerde iyileştirme yapılan Esenboğa Havalimanı, bu çalışmaların sonucunda Türkiye'nin en büyük 2. havaalanı olma özelliğini kazanmıştır. Esenboğa Havalimanı'nda bulunan İç ve Dış hatlar Türkiye'de bir arada bulunduran tek havalimanıdır. 

Ankara'ya Gidek Uçak Firmaları; Onur Air, Anadolu Jet, Atlas Jet, Pegasus, Sun Ekspress ve THY'dir.  168 metrekarelik bir alanda kurulan havalimanında, klinik, yeme içme mekanları, hediyelik eşyaların alınacağı mağazalar, eczaneler ve farklı bankalara ait olan ATM'ler bulunmaktadır. 4317 araçlık bir otopar kapatisesine sahip olan havalimanı, yolcularına araçları için oldukça kolay park etmelerine olanak sağlamaktadır. 28 kilometre mesafelik bir uzaklığu bulunan şehir merkezine ulaşım taksi, otobüs ve servisler ile sağlanabilmektedir. İç ve dış hatlar 7/24 aralıksız haftanın her günü hizmet vermektedir. Yıllık ortalama olarak 10 milyon yolcu kapatisesi bulunan havalimanının yalnızca 1 adet VIP salonu bulunmaktadır.