Yükleniyor

1 yolcu, Ekonomi
Tek Seferde En Fazla 9 Yolcu için Bilet Alabilirsiniz

1 yolcu
Tek seferde en fazla 7 yolcu için işlem yapabilirsiniz

1 Araç
Lütfen sürücü harici seçim yapınız

İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Bileti

En ucuz İstanbul Otobüs Seferleri

İstanbul Otobüs Biletleri
 • Teknolojik bakımdan ulaşımın günümüzde yetiştiği noktadan söz etmeye gerek bile yoktur. Yolculukların rahat bir şekilde yapılması, herhangi bir şekilde zorluklara katlanılmaması, seyahatte yenilikleri de beraberinde getiriyor. 

  İstanbul otobüs bileti rezervasyonu yaptırabileceğiniz sitemizde, sunulan olanakları değerlendirerek karşılaştırma yaparak en uygun bileti tercih edebilirsiniz. Maliyeti düşük bir seyahat, keyif içinde geçen bir yolculuk ve daha fazlasına sahip olmak isteyenlere sunduğumuz sitemiz, İstanbul otobüs bileti fiyatları noktasında en uygun seçenekleri bulabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır.

   

  İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  İstanbul, tarih boyunca kendinden söz ettirmiş, Avrupa ile Asya kıtasını birbirine bağlayan bir kenttir. Her dönem için farklı yönleriyle ön plana çıktığı gibi önemli alanlarıyla egemenliklerin ve uygarlıkların gözde kenti olmuştur. Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağı dönemlerinden kalan kalıntıların bulunduğu bazı ilçeleri, günümüze modern ve klasik yüzüyle gelen yerleri, tarihi dokusu, doğal güzelliği ve en önemlisi de Marmara denizi ile dünya turizmi ve dünya ticareti adına önemli kentlerden biridir.

  Ulaşım, İstanbul için hiçbir zaman sorun teşkil etmemiş, sürekli olarak yeniliklere imza atılarak daha müreffeh bir ulaşımın sağlanması adına çalışmalar yapılmıştır. Otobüs ile seyahat etmek isteyenler için Harem ve Büyük İstanbul Otogarı başta olmak üzere, büyük küçük otogarlar da şehrin değişik noktalarında hizmet vermektedirler. İstanbul otobüs bileti satın alırken de yine yüzlerce firma arasından birini seçerek biletinizi alabilirsiniz.

  İstanbul'da Gezilecek Yerler

  Bu soruya cevap vermek neredeyse imkansızdır. Zira İstanbul için, "gez gez bitmez" cümlesini kullanabiliriz. Yinede mutlaka gidip görmeniz gereken yerleri yazalım...

  1. Ayasofya Camii (Müzesi)

  2. Galata Kulesi

  3. Sultan Ahmet Camii

  4. Süleymaniye Camii

  5. Topkapı Sarayı

  6. Dolmabahçe Sarayı

  7. Yerebatan Sarnıcı

  8. Gülhane Parkı

  9. Taksim Parkı

  10. Kız Kulesi

  İstanbul'da Alışveriş Yapacak, Yemek Yiyecek ve Kalacak Yerler

  İstanbul'da neredeyse her adıma  alışveriş, yiyecek, ve kalacak bir yer bulmak mümkün.

  Alışveriş İçin: Kapalı Çarşı, Eminönü, İstiklal Caddesi, Teşvikiye Caddesi, Bağdat Caddesi, Aksaray, Laleli, Fatih ve daha birçok yerde alışver imkanı bulabilirsiniz. Ayraca, her semtte pazar yerlerini kontrol edebilirsiniz. 

  Yiyecek İçin: Sultanahmet’te köfte, Aksaray, Fatih, Samatya’da kebap, Sütlüce’de sakatat, Sarıyer’de ve boğaz hattının tamamında balık, Kanlıca’da yoğurt, Çengelköy’de simit, Bebek, Yeşilköy ve Moda’da waffle ile dondurma, Ortaköy’de kumpir ve daha sayamadığımız onlarca mekan ve tatlar bulabilirsiniz. Her sokak ve caddede birkaç tane mekan bulabilirsiniz. Kısacası İstanbul'da aç kalmanız imkansız. Her damak tadına göre mekanlar bulunuyor.

  Kalacak Yer: 40 TL'den başlayan birçok yatacak yeriniz var. Özellikle aksaray, eminönü, Fatih, Ortaköy gibi merkezi noktalarda binlerce otel bulabilirsiniz. Baktınız olmuyor, Sultanahmete gidip, eşsiz manzarasıyla bir bankta sabahlayabilirsiniz...

  Yolculuğunuzun rahat geçmesi, beklediğinizden daha uygun fiyatların bulunması için sitemizi yenilerken en ince ayrıntılara yer verdik. Güvenlik ve kolay bilet rezervasyonunun yapılması için İstanbul otobüs bileti seçeneğinde ve diğer seçeneklerde firmalar arasında karşılaştırma yaparak en uygun fiyatları çok daha kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Dilediğiniz tarihler arasında gidiş-dönüş ya da tek yön bilet rezervasyonu yaptırabileceğiniz sitemizi incelemeden seyahat yapmaya karar vermeyin.

İstanbul Otobüs Firmaları
İstanbul Haritası
Esenler Otogarı